Mirel Süt Çin Yolunda...

Ereğli Mirel Süt Fabrika Müdürü Fazıl Ürel, Çin Devleti ile yapılan anlaşma şartlarına uyan 54 firmadan biriyiz, dedi.

Ürel, Uzun süredir beklenen müjde bayramın son günü Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'dan geldi. Süt ürünleri artık Çin yolunda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ticaret Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde, Ticaret Müşavirliğinin de katkılarıyla yürütülen yoğun girişimler neticesinde, Türkiye'den Çin’e gerçekleştirilecek süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalktığını duyurdu. İhracat izni olan 54 firma arasında bulunan Mirel Süt (Demireller) olarak hazırız.

Peynir altı suyu tozu, süt tozu ve krema ürünlerimiz ile ilgili pazar araştırması içerisinde olduklarını en kısa sürede MİREL markasının Çin süt endüstrisinde olması için yoğun gayret sarf ettiklerini ifade etti.

Teknoloji yakından takip eden Mirel Süt, Türkiye'nin süt ürünleri grubundaki potansiyelini dünyaya duyurmaya hazır olduğunun altını çizen Ürel, Çin'in yanı sıra hali hazırda; Mısır, Libya, Cezayir, Senegal, Yemen, Sudi Arabistan, Irak, Suriye, Pakistan Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş, Vietnam, Filipinler, Nijerya ve Endonezya'ya pastörize süt tozu ve peynir altı suyu tozu ihracatlarının devam ettiğini bildiridi.

Haber Kaynağı: BBN HABER